FSGroup, s.r.o. | Trvá istý čas, kým sa rozbehnú, ale potom sú nezastaviteľní
3067
post-template-default,single,single-post,postid-3067,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Trvá istý čas, kým sa rozbehnú, ale potom sú nezastaviteľní

Trvá istý čas, kým sa rozbehnú, ale potom sú nezastaviteľní

30.9. oslavujú svoje meniny Jarolím, Jarolíma, Hieronym, Jeremiáš, Ráchel, Ráchela, Una. Dosiahnu všetko, po čom túžia, len potrebujú trochu nakopnúť.

Mužské meno JAROLÍM má grécky pôvod a v preklade znamená „sväté meno“.

Osobným číslom tohto mena je 8 – Peniaze. V spojení s mužským charakterom vytvára nepokojnú osobnosť. Je občas nerozhodný, čomu sa má venovať, ako sa má správať, čo má uprednostniť, aby dosiahol úspech. Musí mať pri sebe organizačne nadaného človeka, priateľa, či priateľku, Potom dokáže neuveriteľné veci. Dosiahne všetko, čo potrebuje pre seba a svojich blízkych. Len nerád vymýšľa, plánuje a rozhoduje. Zvyčajne je to schopný a seriózny študent.

Je skôr zdržanlivý a miestami záhadný. Dokáže byť nezištný a citlivý. Rýchlo sa unaví a je citlivý na duševné prepracovanie. V jeho jedálnom lístku by nemali chýbať hlávkový šalát, jablká a orechy. Medzi jeho ochranné rastliny patrí ľubovník, nechtík, ochranné kamene jantár a topás. Meno je vhodné pre znamenia Váhy, Ryby, Blíženci a Vodnár.

JAROLÍMA je ženská podoba mena Jarolím. Význam mena je rovnaký ako u mena Jarolím.

HIERONYM je mužské meno gréckeho pôvodu a s významom sväté meno.

Meno siaha až do čias antiky, do predkresťanskej doby, ale jeho popularita vzrastá hlavne medzi prvými kresťanmi, lebo teraz sa začína vysvetľovať ako modlitba Pánova. Hieronym vychádza už zo svojej zlatinovanej podoby Hieronymus, ktorú si najskôr preberajú Nemci a od nich prichádza aj k nám. V angličtine má podobu Jerome (dem. z Jerry) a podľa oxfordovho etymologického slovníka, jeho ďalšie podoby sú: Gerald, Gerard, Jeromy.

JEREMIÁŠ je mužské meno hebrejského pôvodu.  Predstavuje význam „Boh povznesie“, „Jehova povznesie“.

RÁCHEL  pochádza z hebrejčiny a znamená doslova „ovca“, „jahňa“.

Niekedy sa prekladá aj ako „čistá“. V Starom zákone bola Ráchel manželkou Jakubovou. Ten sa do krásnej Ráchel zamiloval, keď slúžil u jej otca, no ten ho oklamal a dal mu po siedmych odslúžených rokoch za ženu staršiu dcéru Liu. Keďže Jakub chcel za ženu Ráchel, musel u ich otca Labana slúžiť ďalších sedem rokov.

RÁCHELA je dievčenské krstné meno uznané  v matrike na Slovensku, vedené v rozšírenom kalendári. Význam mena je rovnaký ako u mena Ráchel.

UNA je ženské meno, ktorého etymológia je niekde v starobylom jazyku Írov a Škótov, ale o samom význame nevieme nič. Írsky spôsob písania bol Oonagh, Oona, alebo aj Juno, takže tu môžeme mať aj meno rímskej bohyne Juno, v podobe, ako ho zachytilo ucho Keltov, v čase keď tu vládli Rimania.

Kalendár mien pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločností www.fsgroup.skwww.goaart.sk.

Foto: pixabay – Free-Photos

Zdroje: najmama.aktuality.skwww.krstnemena.skwww.rodokmen.com
Tagy: