
20 mar Blahoslav potrebuje trochu usmerniť
21.3. oslavujú svoje meniny Blahoslav, Blahoboj, Blahosej, Radek, Radko. Nejde až tak o spoločenských a otvorených ľudí, ale z času načas cítia potrebu si dôverne pokecať.
Mužské meno BLAHOSLAV má slovanský pôvod a význam mena je „blahoslavený“.
Osobným číslom je 6 – Nežnosť. Títo muži musia mať vždy svoje myšlienky usporiadané. Blahoslavovia nie sú ovplyvniteľní ľudia a nikto ich nemôže presvedčiť o opaku, o ktorom sú presvedčení.
Nebývajú nadšení, ak majú tráviť svoj čas v spoločnosti. No niekedy potrebujú, aby ich niekto vypočul a ohodnotil ich úsilie. Ich slabosťou je, že sa nedokážu naplno sústrediť na veci a venovať sa jednej činnosti.
Musí sa snažiť viac koncentrovať a hľadať pre seba len to jedno, čo by ho bavilo. Blahoslavovia by si mali nájsť nejakú aktivitu a prácu, v ktorej budú vynikať.
Toto meno je dosť riskantné a mali by sme ho dávať len osobám, narodeným v silných znameniach: Baran, Býk, Lev, Škorpión. Jeho ochranné rastliny sú medovka a baza, kamene achát a sokolie oko.
Pôvodne slovanské meno BLAHOBOJ vzniklo spojením slov blaho a boj, teda bojujúci za blaho či dobro. Blahobojov môžeme osloviť Blaho alebo Bojo. Toto krstné meno je v súčasnosti na Slovensku medzi tými najzriedkavejšími slovanskými menami. Častejšie sa môžeme s variáciami tohto mena stretnúť na území Srbska a Chorvátska.
BLAHOSEJ je mužské meno slovanského pôvodu, jeho význam je „rozsievajúci blaho“, resp. „rozsievajúci dobro“.
RADEK je chlapčenské krstné meno, uznané v matrike na Slovensku, vedené v rozšírenom kalendári.
RADKO je mužské meno, pôvodná domáca podoba zložených mien so základom rad.
Kalendár mien pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločnosti www.fsgroup.sk a www.goaart.sk.
Foto: pixabay.com – kvrkchowdari
Zdroje: najmama.aktuality.sk; krstnemena.sk; rodokmen.com