FSGroup, s.r.o. | 23.9. prišiel na svet Robert Bosch
2924
post-template-default,single,single-post,postid-2924,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

23.9. prišiel na svet Robert Bosch

23.9. prišiel na svet Robert Bosch

Zakladateľ známej firmy na jej začiatku založil dielňu, z ktorej sa stala neskôr pokroková spoločnosť. Tento muž vyvinul nízkonapäťové a vysokonapäťové magnetické zapaľovače.

Bol  nemecký podnikateľ, zakladateľ firmy Robert Bosch GmbH a vynálezca (23.9.1861 – 12.3.1942). V roku 1886 v Stuttgarte založil dielňu, z ktorej neskôr vznikla eseročka Bosch GmbH. Táto aj v sociálnej sfére pokroková firma (v roku 1906 zaviedla osemhodinový pracovný čas) vyrábala pre spaľovacie motory nízkonapäťové magnetické zapaľovače, ktoré Bosch vyvinul.

Neskôr, v roku 1902, Bosch vymyslel vysokonapäťové magnetické zapaľovanie (Boschove zapaľovacie sviečky), ktoré boli veľmi dôležité pre moderné motory. Vymyslel aj iné elektrické časti motorových vozidiel, napríklad spúšťač. Jeho vozidlá mali ako prvé jednotne elektrickú výbavu.

Historický kalendár pre nás pripravujú „slobodní ľudia“ zo spoločnosti www.fsgroup.sk a www.goaart.sk.

Zdroj: sk.wikipedia.org